Gdzie zjeśc w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi degustują mniej znane potrawy – tortellini, polentę i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć również nie tak popularne dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i dania z wielu części kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Obiad na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować też aperitiff. Lampka białego wina to we Włoszech norma. Pasta czyli makarony Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć nie mały wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film