Kraków przychylny wytwórcom

Jednym spośród największych problemów w większości miast w Polsce jest komunikacja. Nasze gminy są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli poprawić zadowolenie krakowian a także poprawi całokształt infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz remonty istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.